Strefa PBF RPG
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Witaj w świecie własnej wyobraźni.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Mechanika - nowe podejście.

Go down 
AutorWiadomość
Pardi
Wielki Mistrz Gry
Wielki Mistrz Gry
Pardi



Mechanika - nowe podejście. Empty
PisanieTemat: Mechanika - nowe podejście.   Mechanika - nowe podejście. I_icon_minitimeCzw Lut 18, 2016 2:23 pm

Wpierw zapoznaj się z TYM!(klik)

Storytelling i FATE.

1.Każdy prowadzi własną postać, nie decydując o zachowaniach postaci innego gracza.

2. Każdy może prowadzić narrację, jako Mistrz Gry, nie łamiąc pierwszego punktu.

3. Należy pamiętać, że cały świat składa się z Aspektów.

4. PuFy służą do naginania rzeczywistości na własną korzyść w kluczowych momentach, a więc płacimy nimi, tylko jeśli rzeczywiście uchroniły nas od straty, lub pozwoliły coś zyskać.

5. Na starcie dostajemy ustaloną ilość Punktów FATE(PuFów, PF'ów).

6. PuFy zyskujemy jeśli rzeczywiście ponieśliśmy straty w wyniku naszej narracji.

Przykład gry:
"Walcząc z wrogiem pcham go w brzuch nożem, jednak dalej jest w stanie walczyć jak poprzednio, więc nie płacę za tę akcję PuFa. Po chwili jednak zaczął się wykrwawiać i tracić siły, co wykorzystał mój kompan by go dobić, lub wróg po prostu się wykrwawił, wtedy płacę PuFa, ponieważ mój cios był KLUCZOWY.
Podczas walki wróg rozciął mi bukłak z wodą i jeśli jestem po walce w stanie łatwo go naprawić i łatwo uzupełnić wodę to nie dostaję PuFa, ale jeśli np: w pobliżu nie ma wody, albo strata bukłaku będzie dotkliwa, bo nie mam w co innego o podobnej funkcji nabrać wody i mogę przez to zginąć, to sytuacja jest kluczowa i zależnie od dramatyzmu sytuacji w jakiej się znalazłem, otrzymuję dwa, albo nawet 3 PuFy, ale by było sprawiedliwie, wykaraskanie się z tej sytuacji, też będzie mnie kosztować te dwa, czy 3 PuFy."

7. PuFy można sobie przekazywać.

8. Gdy skończą ci się PuFy oberwiesz, a wtedy znów masz szansę przechylenia szali na swoją korzyść.

Podsumowując: Płacę PFami za zyski dla mnie, a płacą mi PFami za to bym oberwał.

.
Powrót do góry Go down
 
Mechanika - nowe podejście.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Strefa PBF RPG :: Sprawy Organizacyjne :: OGÓLNE-
Skocz do: